+420 733 565 725
eramservice@eramservice.eu
Nacházíte se zde » Oblasti využití » Objekty služeb

Objekty služeb

V ekonomce je služba nehmotné zboží. Poskytování služeb je často ekonomická aktivita, kdy kupující většinou nezískává zboží, kromě exkluzivní smlouvy, kdy může získat výhradní vlastnictví k zakoupené službě. Výhodou služby je cena. Cena je považována za samozřejmé vydání kupujícího a ochotu za službu zaplatit. Veřejné služby pro společnost jako celek se platí prostřednictvím daní a jiných prostředků zatímco soukromé služby si každý platí sám. Každá služba je jedinečná.

Hotely

Hotel je zařízení, které poskytuje zaplacené ubytování na krátkodobém základě.  Je minulostí, kdy hotely poskytovaly základní ubytování. Samozřejmostí dnešních hotelů jsou pokoje s moderním zařízením, včetně vlastní koupelny a klimatizace. Na pokojích jsou obvykle také telefony, televizory, trezory, mini-bary s občerstvením a vybavení pro přípravu čaje a kávy. Větší hotely mohou poskytovat další odpočinková zařízení, jako je bazén, fitness centrum, business centrum, péče o děti, prostory pro konference a společenské služby atd.. 

Obrázek

Nemocnice

Nemocnice je zdravotnické zařízení, ve kterém se pacient léčí prostřednictvím specializovaného personálu a vybavení. Nemocnice jsou financovány ze státního i soukromého sektoru s tím, že část zdravotní péče hradí zdravotní pojišťovny. V současné nelehké situaci právě ve financování zdravotních zařízení se každá úspora finančních prostředků jeví jako velmi zajímavá.

Obrázek

Bytová výstavba

Současná situace v cenách elektrické energie nutí každého uživatele domu, nebo bytu, zvažovat jakoukoli úsporu finančních prostředků. Výhled do budoucna předpokládá další zdražování elektrické energie. Nová bytová výstavba ať už rodinných domů nebo jiných bytových i nebytových prostor se zaměřuje na nízkoenergetická řešení. Naše řešení jsou zaměřena nejen na současnou bytovou výstavbu ale i na stávající bytový fond.

Obrázek

Školy

Škola je instituce, určená pro výuku studentů pod vedením učitelů. Většina dětí v dnešní době zahajuje svá studijní léta již ve školce ve věku 3 – 5 let. Spotřeba elektrické energie na školách je většinou druhou nejvyšší položkou rozpočtu školy hned po mzdových nákladech. K výukovým areálům patří většinou i ubytovací a stravovací budovy. 

Obrázek

Náš návrh spočívá v technickém řešení a opatření ke snížení spotřeby elektrické energie, přesným ovládáním výkonu na zdrojích. Zároveň má i další přednosti v úspoře, které se promítnou do návratnosti zařízení. Zejména v prodloužení životnosti, neboť životnost světelných zdrojů závisí na rychlosti přepínání, s jakou vzrůstá napětí. Naše regulace na základě přepínání odboček je funkční s délkou trvání přechodného děje při přepnutí řádově μs jak pro snižování, tak pro zvyšování napětí.

V objektech služeb se dosahuje až 40% úspor elektrické energie.

Výpočet návratnosti

Napište nám

*
*
*
*