+420 733 565 725
eramservice@eramservice.eu
Nacházíte se zde » Oblasti využití » Obchod a Výroba » Zemědělská výroba

Zemědělská výroba

Zemědělská výroba je proces výroby potravin, krmiv, vláken a další požadované výrobky související s pěstováním některých rostlin a chovem domácích zvířat. Do zemědělské výroby také můžeme počítat zemědělský výzkum.

Zemědělství tvoří dvacet procent světového hrubého domácího produktu (HDP).

Komerční slepice obvykle začínají snůšku vajec ve stáří 16-20 týdnů. Některé komerční chovy slepic můžou produkovat více než 300 vajec ročně. Slepice se chovají na velmi malém prostoru pouze na výrobu vajec pouze pod umělým osvětlením.

Obrázek

Na farmách se chovají kuřata, krůty, kachny a husy, a to za účelem chovu pro maso nebo vejce. Drůbež se chová ve velkých počtech. Nejpočetnější je chov kuřat. Poptávka po kuřecím mase neustále stoupá. Po celou dobu chovu jsou kuřata pouze pod umělým osvětlením. To samozřejmě vyžaduje značné náklady na spotřebu elektrické energie. 

ObrázekObrázek

Osvětlení na farmách zvyšuje  produktivitu a efektivitu práce. Úspory v osvětlení představují jednu z nejjednodušších investic, které vám mohou vydělat peníze. Při výrobě mléka lze úspory v osvětlení sloučit s úsporami technologie na chlazení mléka i ostatním provozem farmy

Obrázek

Náš návrh spočívá v technickém řešení a opatření ke snížení spotřeby energie.

V zemědělských provozech lze počítat s úsporou elektrické energie do 45%.

Výpočet návratnosti

Napište nám

*
*
*
*