+420 733 565 725
eramservice@eramservice.eu
Nacházíte se zde » Oblasti využití » Doprava » Parkoviště

Parkoviště

K většině nákupních center patří poměrně rozsáhlá parkoviště. Tyto plochy jsou většinou osvětleny po celou otevírací dobu nákupního centra. Právě v takovém případě lze za pomocí regulátorů ERAM dosáhnout značných úspor v odběru elektrické energie. Nákupní centra mají poměrně nové rozvody. V našich aplikacích za použití regulátorů ERAM se dosahuje až 40% snížení spotřeby elektrické energie.

Obrázek

Regulátor pracuje na principu snížení výkonu na možné úsporné napětí zcela bez poklesu světelného toku. Jako jediný pracuje s vyšší úsporou elektrického výkonu než snížením světelného toku. V tomto případě to znamená, že z provozního napětí na regulační napětí klesne výkon cca o 27% ale světelný tok klesne cca o 6%. Snížení není vidět pouhým okem. Regulace na základě přepínání odboček je funkční s délkou trvání přechodného děje při  přepnutí řádově μs jak pro snižování, tak pro zvyšování napětí.

ObrázekObrázek

Náš návrh má i další přednosti v úspoře, které se promítnou do návratnosti zařízení. Zejména v prodloužení životnosti, neboť životnost světelných zdrojů závisí na rychlosti přepínání, s jakou vzrůstá napětí. Stejně je tomu s udržením hoření oblouku a životností dalšího příslušenství, vybavení a rozvodů osvětlení parkoviště

U osvětlení parkovišť  lze dosáhnout až 45% úspory elektrické energie.

Výpočet návratnosti

Napište nám

*
*
*
*